Hvordan Avslå Et Auksjonsbud

Innholdsfortegnelse:

Hvordan Avslå Et Auksjonsbud
Hvordan Avslå Et Auksjonsbud

Video: Hvordan Avslå Et Auksjonsbud

Video: How To Cancel/Retract A Bid On An Ebay Auction 2024, April
Anonim

Å plassere regjeringsordrer og holde auksjoner for retten til å delta er regulert av føderal lov nr. 94-FZ "Om å plassere ordrer for levering av varer, utførende arbeider, levering av tjenester for statlige og kommunale behov". Overholdelse av loven overvåkes av Federal Antimonopoly Service. Å plassere en ordre utføres som en auksjon, som har blitt holdt på elektroniske plattformer siden 2011. Manglende overholdelse av et tilbud på de fastsatte kravene kan føre til avvisning.

Hvordan avslå et auksjonsbud
Hvordan avslå et auksjonsbud

Bruksanvisning

Trinn 1

Grunnlaget for å kontrollere samsvaret med tilbudstilbudene er et varsel om en forespørsel om tilbud. Kunden har rett til å avvise søknaden hvis den ikke oppfyller disse kravene. I tillegg kan årsaken til avvisningen være kostnadene for tjenester og prisen på varer, som vil overstige den maksimale verdien som er spesifisert i varselet om forespørselen om tilbud.

Steg 2

I henhold til brevet fra departementet for økonomisk utvikling i Russland og den føderale antimonopolytjenesten i Russland datert 19. august 2009 nr. 13613-AP / D05, kan kommisjonen avslå søknaden om auksjonen hvis kunden i søknaden angav alle nødvendige detaljer for overføring av midler som støtter søknaden, og deltakeren la ikke ved dokumentpakken som ble sendt inn for aksjon, et betalingsoppdrag som bekreftet overføringen.

Trinn 3

Søknaden kan avslås selv om betalingsordren eller kopien av den er vedlagt, men detaljene til det deltakende selskapet som er angitt i dem, samsvarer ikke med de som er angitt i dokumentasjonen. Når betalingsbeløpet er mindre enn det som ble spesifisert i søknaden, blir deltakeren også trukket tilbake og fratatt retten til å delta i auksjonen.

Trinn 4

Når kravet om å angi leverandørens varemerke er etablert i auksjonsdokumentasjonen i elektronisk form, kan selv om kunden ikke presenterer dette kravet, søknaden avslås. Dette følger av artikkel 41.8, del 4 i lov om offentlige anskaffelser.

Trinn 5

En annen grunn til avvisningen av budet på auksjonen vil være et brudd på den føderale loven "On Electronic Digital Signature". En tilbudssøknad arkivert i form av et elektronisk dokument er signert med en elektronisk digital signatur (EDS) fra en autorisert person. Hvis det ikke er EDS, vil applikasjonen ikke bli ansett som legitim, og du har rett til å avvise den, fordi uten dette kan kunden ikke gjenkjenne ekvivalensen av EDS og søkerens signatur laget med egen hånd, i samsvar med art. 4 i den spesifiserte loven.

Trinn 6

Søknad om elektronisk auksjon kan avslås hvis det er mangel på midler på deltakerens personlige konto. Beløpet deres må ikke være mindre enn det etablerte beløpet for applikasjonssikkerheten.

Anbefalt: